Virtuální výstava G.RAW 2.1

virtuální výstava – vegeguláš – binární kód jen z jedniček a dvojek

Existuje poklidná, široširá, digitální krajina. V ní se odehrává setkání G.RAW2.1. První ročník výstavy se konal v industriálním prostoru na jihlavském městském nádraží, na podzim 2019.  Druhý ročník výstavy proběhne v novém virtuálním kabátě. Ambice vystoupit ze školního prostředí na veřejnost přišla těsně před konáním první výstavy a zesílila bezprostředně po ní. Druhá výstava má tedy hovořit i k širší veřejnosti, mimo školní komunitu. Výstava je přístupná na adrese: https://g.raw.ooo/. Vernisáž je realizována prostřednictvím streamovaného videa. Odkaz a informace ke streamu budou zveřejněny na facebookové události akce.

Hlavní částí výstavy je široké spektrum prací studentů, absolventů a pedagogů z jihlavské grafické školy. Z otevřeného prostranství, kde se skrze jednotlivé práce potkávají lidé, z galerie, kde se prohlíží obrazy, z kina, kde se promítají filmy, z toho všeho (najednou) vedou cesty do bočních zákoutí. Nachází se tam práce, které potřebují vlastní klid a specifické podmínky pro prezentaci. Některá zákoutí jsou spíše vlastně především ta zákoutí.

Výstavou se lze pohybovat podobně jako v PC hře. Expozicí je možno procházet dle libosti. Způsob ovládání je naznačen v okně internetového prohlížeče.

Výstava potrvá do 20. února 2021. Průběžně bude doplňována dalším programem.

Akci a počínání komunity G.RAW lze sledovat přes facebookovou stránku:
https://www.facebook.com/G.RAW.VYSTAVA/

instagramový profil:
https://www.instagram.com/g.raw.vystava/

graw2_1.jpg